Uudised / Protege GX ja Milestone’i lahendus Estin Warehousing logistikakeskuses

13.08.2013

Protege GX ja Milestone’i lahendus Estin Warehousing logistikakeskuses

2013. aasta juulis alustas Narvas vastloodud logistika- ja tööstuspargis tegevust Venemaa kapitalil põhinev logistikafirma Estin Warehousing. Elektroonikaga tegelev firma hakkab tooma läbi Eesti sadamate veoautodega Narva kaupa Hiinast ning logistikakeskusest liiguvad kaubad pärast komplekteerimist edasi vastavalt Euroopasse või Venemaale.  Estin Warehousing logistikakeskus asub  11 360 m2 suurusel alal, mis tulevikus võib oluliselt suureneda.

Estin Warehousing logistikakeskuse turvapartneriks on avamisest alates G4S Eesti ning uudse tehnilise lahenduse on ettevõtte jaoks välja töötanud  Alarmteci meeskond.

Logistikakeskuses on ühendatud alles kevadel välja tulnud Protege GX läbipääsu- ja valvesüsteemid moodsa Milestone’i videolahendusega. Alarmteci jaoks on see esimene projekt, kus neid mõlemaid süsteeme koos kasutatakse. Keeruka lahenduse pakkuja leidmine võttis aega, kuna sedavõrd spetsiifilise lahenduse tehnilised nüansid vajasid põhjalikku selgitamist. Just ühilduvuse võimalus meeldis ka kliendile.

Tegemist on tootjapoolse lahendusega, mis võimaldab kahel süsteemil omavahel arvutivõrgupõhiselt suhelda.  Selle lahenduse efektiivsus seisneb selles, et operaator ei pea töötama kahe erineva tarkvara või isegi arvutiga, et saada ülevaadet mingist sündmusest.  Kõige lihtsamaks näiteks on keskusesse sisenenud isiku tuvastus.  Tänu kahe süsteemi ühendamisele saab operaator mugavalt üles otsida vastavat sündmust läbipääsusüsteemi logifailist ning saada samas paari klikiga ette videokaamera salvestus sellest hetkest, veendumaks, et uksest on läinud sama isik, kelle läbipääsukaarti on kasutatud.

Kaks süsteemi on omavahel ühendatud nii, et valve- ja läbipääsusüsteemide lahendus Protege GX saadab päringu videolahendusele Milestone ja seejärel Milestone saadab vastu nõutud infot.  Koos töötades on lahendusel veel üks kasulik funktsioon – häire verifitseerimine. Valvesüsteemi häire korral avaneb operaatorile hüpikaknast selle videokaamera pilt, mis asub liikumisanduriga samas ruumis, ning korraga on võimalik siis jälgida nii pilti reaalajas kui ka eelsalvestusi, taastamaks sündmust.   

Protege GX tuli välja 2013. aasta märtsikuus. Süsteemis on ühendatud valve-, läbipääsu- ja IP videosüsteemide kõige uuemad funktsioonid, pakkudes tipptaseme funktsionaalsust ja turvalisust. Protege GX süsteemis on realiseeritud ühilduvus paljude juhtivate IP videovalveseadmetega, sealhulgas Milestone’iga. Uuenenud kasutajaliides on kasutajasõbralikum ja võimsam, senisest paindlikum on ka tarkvara litsentseerimise põhimõtted. Milestone Xprotect on IP videohalduse platvorm, mis võimaldab ehitada tänapäevaseid videovalvesüsteeme. Milestone’i esimene versioon nägi ilmavalgust 1999. aastal. Tänu OPC avatud platvormile üles ehitatud süsteemile saab seda integreerida ja edasi arendada vastavalt kliendi vajadustele.

 

Protege GX süsteemist saate rohkem detailsemat infot siit.